Protokół z posiedzenia JURY Koncertu Konkursowego

VI Festiwalu Piosenki Rozdźwięki – Kutno 2016

Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie

 

 

Jury w składzie:

1.      Anna Ozner – przewodnicząca jury

2.      Leszek Bonar – członek jury

3.      Sławomir Pijanowski – członek Jury

4.      Krzysztof Mroziński – członek jury

po wysłuchaniu 19 solistów postanawia:

Aleksander Klembalski - wyróżnienie
nagroda ufundowana przez Dyr. Kutnowskiego Domu Kultury

Marta Ryczkowska – wyróżnienie
nagroda ufundowana przez Dyr. Kutnowskiego Domu Kultury

Dominika Malec- wyróżnienie
nagroda ufundowana przez Dyr. Kutnowskiego Domu Kultury

Natalia Sobczyk- wyróżnienie
nagroda ufundowana przez Dyr. Kutnowskiego Domu Kultury

Maria Nodzak – wyróżnienie
nagroda ufundowana przez Dyr. Kutnowskiego Domu Kultury

 

Alicja Jaciubek - laureatka
nagroda ufundowana przez Starostę Kutnowskiego,
nagroda Prezesa Regionalnego Towarzystwa Muzycznego: nominacja do udziału w Festiwalu Piosenki Kwietnik 2017

Anna Kowalewska - laureatka
nagroda ufundowana przez Prezydenta Miasta Kutno
nagroda Prezesa Regionalnego Towarzystwa Muzycznego: nominacja do udziału w Festiwalu Piosenki Kwietnik 2017

Amelia Lubecka - laureatka
nagroda ufundowana przez Prezydenta Miasta Kutno
nagroda Prezesa Regionalnego Towarzystwa Muzycznego: nominacja do udziału w Festiwalu Piosenki Kwietnik 2017

Julia Walaszczyk – laureatka
nagroda ufundowana przez Music Sklep
nagroda Prezesa Regionalnego Towarzystwa Muzycznego: nominacja do udziału w Festiwalu Piosenki Kwietnik 2017

Antoni Marzec – laureat
nagroda Publiczności

Grand Prix
nagroda Fundacji Młodzi Artyści: czek na 1.000 zł
zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA – Zielona Góra 2017
nagroda Prezesa Regionalnego Towarzystwa Muzycznego: nominacja do udziału w Festiwalu Piosenki Kwietnik 2017
Urszula Kowalska

 

 

 Kutno, dnia 02.10.2016 r.

 

 


 

VI FESTIWAL PIOSENKI „ROZDŹWIĘKI” – KUTNO 2016

 

Impreza odbędzie się w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie, ul. Teatralna 1, 99 -300 Kutno

 

Sobota – 01.10.2016 r.

Warsztaty wokalne oraz próby indywidualne

 

Wskazane jest aby podczas warsztatów oraz prób obecni byli instruktorzy oraz wykonawcy zaproszeni do udziału w warsztatach.
Uczestnicy warsztatów zostali podzieleni na dwie grupy.                                                                                       

Koniecznie zabieramy ze sobą wydrukowane teksty piosenek !                                                                  
Wszyscy uczestnicy uczą się piosenki finałowej pt. „Teraz, tutaj-my”
Piosenkę można posłuchać tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=nZQu_h2yhvc
Tekst dostępny na stronie:
http://mlodziartysci.eu/index.php?page=teksty-i-nuty

 

I.      godz. 10.00 – 11.00 Warsztaty z Anną Ozner – grupa pierwsza
Do udziału w warsztatach wokalnych grupy I zostali również zaproszeni:
Julia Maciejewska, Albert Drabik.

II.                  Próby indywidualne z orkiestrą festiwalową – grupa pierwsza

        11.15 – 11.30 – Anna Łykowska „Kołysanka dla mamy”

        11.30 – 11.45 – Antonii Jakub Marzec „Piosenka o muzyce"

        11.45 – 12.00 – Antonina Zdziarska „Uśmiechnięta wiosna”

        12.00 – 12.15 – Kacper Kita „A ja po prostu frajdę mam”

        12.15 – 12.30 – Dominika Malec „Jestem kotem”

        12.30 – 12.45 – Urszula Kowalska „Powiedz stary”

      12.45 – 13.00 – Amelia Lubecka "Blues bujany"

        13.00 – 13.15 – Marta Ryczkowska „Z babcią możesz zwiedzić świat”

        13.15 – 13.30 – Aleksander Klembalski „Za mały”

      13.30 – 13.45 – Alicja Jaciubek „Z naszymi marzeniami”

      13.45 – 14.00 – Anna Kowalewska „Kolorowe marzenia”

 

w godz. 14.00 - 15.30 - przerwa obiadowa

 

III.    15.30 – 16.30 Warsztaty z Anną Ozner - grupa druga
Do udziału w warsztatach wokalnych grupy II została również zaproszona Klaudia Wszywkow.

IV.                Próby indywidualne z orkiestrą festiwalową – grupa druga

        16.45 – 17.00 – Julia Walaszczyk "O deszczu, jesieni i..."

        17.00 – 17.15 – Oliwia Byczkowska "Czas nas uczy pogody"

        17.15 – 17.30 – Natalia Sobczyk "Wieczorny walczyk"

        17.30 – 17.45 – Noelia Grzyb "Piosenka drewnianych lalek"

        17.45 – 18.00 – Aleksandra Kozarska "Teraz tutaj my"

        18.00 – 18.15 – Maja Andrzejewska "Zapach przedwiośnia"

        18.15 – 18.30 – Zofia Tarłowska "Szabada"

        18.30 – 18.45 – Maria Nodzak "Skarby świata"

        18.45 – 19.00 – Julia Woźniak "Nim świt nastanie"

        19.00 – 19.15 – Zespół wokalny BUZIAKI "Powiedz mi jak żyć"

        19.15 – 19.30 – Aleksandra Wygocka "Moknie w deszczu diabeł"

 

Niedziela – 02.10.2016 r.

 

            Wszyscy uczestnicy przybywają do Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie na godz. 10.00

 

            godz. 10.00 - 13.30 zajęcia wokalne z Anną Ozner oraz próba generalna z orkiestrą festiwalową

 

            godz. 13.30 - 16.00 przerwa (obiad, przygotowania do koncertu)

 

godz. 16.00 – ok. 18.00 Koncert Konkursowy VI Festiwalu Piosenki „Rozdźwięki” – Kutno 2016

 

Obrady jury.

 

Ogłoszenie wyników oraz rozdanie dyplomów i nagród.

 

 


 

Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom dzisiejszych przesłuchań w Kutnowskim Domu Kultury !
Gratulujemy Wam świetnych występów !
Dziękujemy Waszym rodzicom, opiekunom oraz instruktorom za przygotowanie oraz wsparcie !


Protokół z posiedzenia Rady Artystycznej eliminacji do
VI Festiwalu Piosenki Rozdźwięki – Kutno 2016
Kutnowski Dom Kultury, dnia 20.03.2016 r.
Jury w składzie:
1.    Krzysztof Mroziński – przewodniczący jury
2.    Paweł Słoniowski – członek jury
3.    Radosław Rojewski – sekretarz
Po wysłuchaniu 46 solistów i 1 zespołu postanawia zakwalifikować do udziału w warsztatach oraz Koncercie Konkursowym VI Festiwalu Piosenki Rozdźwięki – Kutno 2016:
Grupa I (2006-2009):
1.    Antoni Marzec
2.    Antonina Zdziarska
3.    Kacper Kita
4.    Aleksander Klembalski
5.    Marta Ryczkowska
6.    Alicja Jaciubek

Grupa II (2003-2005)
7.    Dominika Malec
8.    Urszula Kowalska
9.    Anna Kowalewska
10.    Anna Łykowska
11.    Oliwia Byczkowska
12.    Natalia Sobczyk
13.    Amelia Lubecka
14.    Noelia Grzyb
15.    Aleksandra Kozarska
16.    Maja Andrzejewska
17.    Zofia Tarłowska

Grupa III (2000-2002)
18.    Maria Nodzak
19.    Julia Woźniak
20.    Julia Walaszczyk
21.    Zespół wokalny BUZIAKI

Grupa IV (1991-1999)
22.    Aleksandra Wygocka

Zaproszenie do udziału w warsztatach wokalnych z Anną Ozner otrzymują:
Klaudia Wszywkow
Julia Maciejewska
Albert Drabik

Nominacje do udziału w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kwietnik 2016:
1.    Marta Ryczkowska
2.    Antoni Marzec
3.    Noelia Grzyb
4.    Zofia Tarłowska
5.    Maria Nodzak
6.    Julia Woźniak
7.    Aleksandra Wygocka
8.    Natalia Sobczyk

Kutno, dnia 20.03.2016 r.

 

 

 


 

ELIMINACJE do VI Festiwalu Piosenki Rozdźwięki - Kutno 2016
Sala widowiskowa Kutnowskiego Domu Kultury, dnia 20.03.2016 r.

UWAGA, rozpoczynamy o godz. 10:00 !!

Godziny rozpoczęcia przesłuchań poszczególnych grup podane są orientacyjnie.
Prosimy przybyć przynajmniej 20 min. przed swoim występem a następnie przekazać podkłady muzyczne do Pana akustyka.

Kolejność przesłuchań.

Grupa I roczniki 2006-2009 (godz. 10:00 - 11:15)

Nikola Stępska
Zofia Smakowska
Aleksandra Michalska
Antoni Marzec
Antonina Zdziarska
Tobiasz Kopczyński
Kacper Kita
Natalia Nadolska
Albert Drabik
Aleksander Klembalski
Alicja Jaciubek
Alicja Warszawska
Gabriela Frąckiewicz
Marta Ryczkowska
Amelia Jaworowska

Grupa II roczniki 2003-2005 (godz. 11:15 - 13:00)

Kamila Zientarska
Weronika Bednarek
Dominika Malec
Dominika Młodak
Julia Trusińska
Noelia Grzyb
Urszula Kowalska
Aleksandra Kozarska
Anna Kowalewska
Anna Łykowska
Julia Gąsiorowska
Julia Maciejewska
Maja Andrzejewska
Maria Wawrzyńczak
Martyna Michalska
Oliwia Byczkowska
Weronika Zalewska
Zofia Tarłowska
Karolina Grabowska
Lidia Warszawska
Natalia Sobczyk
Amelia Lubecka

Grupa III roczniki 2000 - 2002 (godz. 13:00 - 13:40)

Maria Nodzak
Julia Woźniak
Julia Walaszczyk
Klaudia Wszywkow
Julia Szeniak
Natalia Mikołajczak
Jagoda Juźwin
Zespół wokalny BUZIAKI

Grupa IV roczniki 1991-1999 (godz. 13:40 - 14:00)

Aleksandra Bednarek
Klaudia Podczaska
Aleksandra Wygocka

 


 

REGULAMIN
VI Festiwalu Piosenki Rozdźwięki – Kutno 2016
Festiwal adresowany jest do młodych wokalistów zamieszkałych na terenie województwa łódzkiego.
Główne jego cele to:
- promowanie wybitnie uzdolnionej młodzieży,
- popularyzacja śpiewania piosenek i kierunkowanie właściwego rozwoju,
- prezentacja dorobku artystycznego solistów, duetów i zespołów wokalnych.

I. ZASADY UCZESTNICTWA
1. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci i młodzież w wieku od 7 do 25 lat w następujących grupach wiekowych (wg roku urodzenia):
I grupa - roczniki 2006-2009
II grupa - roczniki 2003-2005
III grupa - roczniki 2000-2002
IV grupa - roczniki 1991-1999
 
2.Uczestnikami konkursu mogą być soliści, duety oraz zespoły wokalne (do 8 osób) z wyłączeniem laureatów nagród Grand Prix festiwali organizowanych przez
Fundację „Młodzi Artyści”.

II. REPERTUAR
1. Każdy wykonawca zobowiązany jest przygotować na eliminacje dwie piosenki:
- jedną obowiązkową, do wyboru z ośmiu płyt Fundacji z serii „Młodzi Artyści Śpiewają”
Płyty można otrzymać kupując cegiełkę na rzecz fundacji na stronie internetowej www.mlodziartysci.eu/plyty-z-piosenkami-i-podkladami

- drugą dowolną piosenkę w języku polskim – mile widziane nowe interpretacje znanych piosenek.
2. Warunkiem uczestnictwa w festiwalu jest podanie na karcie zgłoszenia numeru identyfikacyjnego,  który jest zamieszczony na ósmej płycie –
„Młodzi Artyści Śpiewają 2016”, bez względu na to z której płyty zgłaszana jest piosenka.
Formularz karty zgłoszenia dostępny jest na stronie:
www.mlodziartysci.eu/zgloszenie-na-festiwal

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 15 marca 2016 r.

3. Na płytach znajdują się również podkłady muzyczne do piosenek.
4. Nuty i słowa piosenek zamieszczone są na www.mlodziartysci.eu
5. Dopuszcza się przygotowanie obu piosenek z repertuaru, który znajduje się na płytach Fundacji.
6. Uczestnicy przygotowują piosenki z pełnym podkładem muzycznym (na płycie CD audio) lub przy akompaniamencie własnym (inst. klawiszowe, gitara, itp.).


III. ELIMINACJE
1. Przesłuchania eliminacyjne do VI Festiwalu Piosenki Rozdźwięki – Kutno 2016 odbędą się dnia 20 marca 2016 r.
od  godz. 10.00 w Kutnowskim Domu Kultury
ul. Żółkiewskiego 4, 99-302 Kutno

2. Podczas przesłuchań Rada Artystyczna wybierze osoby zaproszone do udziału w Warsztatach Wokalnych oraz Koncercie Konkursowym.
3. Decyzje Rady Artystycznej są ostateczne.

IV. WARSZTATY WOKALNE i KONCERT KONKURSOWY

1. Dnia 1 października 2016 r. w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie  odbędą się Warsztaty Wokalne i próby z orkiestrą festiwalową.
2. Dnia 2 października 2016 r. w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbędzie się Koncert Konkursowy VI Festiwalu Piosenki „Rozdźwięki” – Kutno 2016.
3. W Koncercie Konkursowym każdy solista, duet lub zespół wokalny wyłoniony w trakcie eliminacji zaprezentuje jeden utwór.
3. Rada Artystyczna festiwalu zastrzega sobie prawo wyboru tego utworu spośród dwóch prezentowanych podczas eliminacji lub zaproponowanie nowego utworu.


V. JURY i NAGRODY
1. Wszystkie prezentacje w koncercie konkursowym będą oceniane przez jury.
2. Ocenie podlegać będą:
a) walory wokalne
b) umiejętności warsztatowe
c) interpretacja utworu
d) dobór repertuaru i możliwości wykonawcy
 3. Decyzje Jury są ostateczne.

4. NAGRODY
Grand Prix VI Festiwalu Piosenki Rozdźwięki – Kutno 2016 - 1.000 zł.
Nagrody rzeczowe oraz wyróżnienia.
Jury ma prawo zaprosić jednego lub dwóch spośród głównych laureatów do  udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA – Zielona Góra 2017.


VI. INFORMACJE OGÓLNE
1. Uczestnicy eliminacji oraz koncertu dojeżdżają na koszt własny.
2. Niepełnoletnim uczestnikom konkursu musi towarzyszyć pełnoletni opiekun lub rodzic.
3. Zgłaszając się do Festiwalu, Uczestnik lub prawny opiekun (w przypadku osoby niepełnoletniej) zezwala na wykorzystanie i przetwarzanie danych zawartych  w karcie zgłoszenia w zakresie niezbędnym do realizacji Festiwalu.
4. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgoda może być wycofana w każdym czasie, w     dowolny sposób. Wycofanie zgody jest wolne od opłat.
5. Pełnoletni Uczestnik lub prawny opiekun (w przypadku osoby niepełnoletniej) mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania.
6. Podanie danych w zakresie wynikającym z formularza jest niezbędne celem zakwalifikowania uczestnika do udziału w festiwalu.
7. Sprawy nie ujęte w regulaminie rozstrzyga organizator.
8. Decyzje Rady Artystycznej oraz Jury są ostateczne i nieodwołalne.
9. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wielokrotnej rejestracji, wielokrotnego publicznego wykonania i odtwarzania, wielokrotnej publicznej emisji radiowej i telewizyjnej prezentacji artystycznych uczestników imprezy, bez wypłacania im honorariów.

Wszelkich informacji organizacyjnych, programowych i technicznych udziela:


Europejska Fundacja Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży „Młodzi Artyści”
Paweł Słoniowski
fundacja@mlodziartysci.eu
tel. 602590776, 661954325

Pobierz plik z regulaminem w formacie *.pdf