Zapraszamy serdecznie wszystkich chcących artystycznie i aktywnie spędzić wakacje, na nasze Wyjątkowe Warsztaty Artystyczne Fundacji Młodzi Artyści – Przytok 2023.
UWAGA !! Specjalnie dla Was – DWA TURNUSY !! 😀
Gościem specjalnym tegorocznych warsztatów będzie PATRYCJA MIZERSKA MIZIA (znacie ją ze: Studio Accantus, Teatr Muzyczny Roma, MustBeTheMusic 11, TheVoiceOfPoland III, finalistka Szansy na Sukces 2020).
Dłuższe info o Patrycji poniżej-w składzie kadry warsztatów 🙂
Patrycja Mizerska MIZIA
I turnus: od 14 lipca do 23 lipca 2023 r.
II turnus: od 11 sierpnia do 20 sierpnia 2023 r.
Miejsce: Piękny Pałac w Przytoku oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe
Uczestnicy w wieku od 10 – 25 lat
Koszt całkowity udziału w warsztatach (noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie, zajęcia indywidualne i grupowe, inne atrakcje) wynosi 2.290 zł/ 1 os.
Aby zgłosić osobę na warsztaty należy:
1. Wysłać zgłoszenie wysyłając poniższy formularz (uwaga, na każdy turnus jest osobny formularz zgłoszeniowy):
Formularz zgłoszenia na WWArt-Przytok turnus I, 14 – 23 lipca 2023 r.
Formularz zgłoszenia na WWArt-Przytok turnus II, 11 – 20 sierpnia 2023 r.
2. Wypełnić otrzymane dokumenty zgłoszeniowe i odesłać je na nasz email (na podstronie kontakt).
3. Po potwierdzeniu przyjęcia na warsztaty niezwłocznie wpłacić zaliczkę w kwocie 1000 zł na konto Fundacji Młodzi Artyści
Tytuł przelewu: ….. turnus WWArt-Przytok 2023. ………….. /imię i nazwisko uczestnika/
Nr konta: Alior 61 2490 0005 0000 4530 5178 8157
Europejska Fundacja Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży „Młodzi Artyści”
ul. Gajowa 32, 65-267 Zielona Góra
4. Pozostałą kwotę 1290 zł, należy wpłacić najpóźniej do 30 maja 2023 roku.
——————————————
Posłuchaj uczestników Wyjątkowych Warsztatów Artystycznych 🙂
Zobacz clipy video zarejestrowane m.in. podczas poprzednich warsztatów:
„PYTANIA O DOROSŁOŚĆ” – (muz. Krzysztof Mroziński, sł. Tomasz Zubek), realizacja: Grzegorz Mielczarek (BreakWest)
„TAKA LEPSZA GŁOWA” – (muz. Krzysztof Mroziński, sł. Joanna Strzyżewska), realizacja: Grzegorz Lipiec
„ZASADY GRY” – (muz. Krzysztof Mroziński, sł. Ewa Andrzejewska), realizacja: Grzegorz Lipiec
„LINIA ŻYCIA” – (muz. Krzysztof Mroziński, sł. Ewa Andrzejewska), realizacja: Grzegorz Lipiec
„DOBREGO DNIA” – (muz. Krzysztof Mroziński, sł. Ewa Andrzejewska), realizacja: Tymoteusz Chwistek
„DAM RADĘ, DAM” – (muz. Krzysztof Mroziński, sł. Ewa Andrzejewska), realizacja: Tymoteusz Chwistek
„MUZA, MUZYKA” – (muz. Krzysztof Mroziński, sł. Ewa Andrzejewska), realizacja: Tymoteusz Chwistek
„EWRYBADYCZNA” – (muz. Krzysztof Mroziński, sł. Ewa Andrzejewska), realizacja: Grzegorz Lipiec
„TERAZ, TUTAJ, MY” – (muz. Krzysztof Mroziński, sł. Ewa Andrzejewska), realizacja: Adam Białek
„KOLOROWE MARZENIA” – (muz. Krzysztof Mroziński, sł. Tadeusz Szarwaryn), realizacja: Adam Białek
„PO KTÓREJ STANIESZ STRONIE” – (muz. Krzysztof Mroziński, sł. Małgorzata Katarzyńska), realizacja: Adam Białek
„TERAZ MOGĘ MARZYĆ” – (muz. Krzysztof Mroziński, sł. Dominika Hoffman-uczestniczka warsztatów),realizacja: Adam Białek
———————————————-
Podczas tegorocznych warsztatów m.in.:
– Grupowe zajęcia z emisji głosu,
– Indywidualne lekcje śpiewu, interpretacji piosenek, dobór repertuaru,
– Zespołowe zajęcia z przygotowania partii chórków do piosenek,
– Nagrania w studio / rejestracja głównych partii wokalnych oraz chórków na płytę Młodzi Artyści Śpiewają 2024,
– Zajęcia aktorskie,
– Zajęcia taneczne,
– Zajęcia fotografii mobilnej,
– Zajęcia produkcji muzycznej
– AMKiP (Akademia Młodego Kompozytora i Producenta)-czyli tworzenie własnych piosenek 🙂
– Zajęcia literackie (pisanie tekstów piosenek),
– Tworzenie własnych videoclipów,
– Zajęcia rekreacyjne.
Drodzy rodzice, wasze dzieci będą pod opieką doświadczonych pedagogów, współpracujących od lat z dziećmi i młodzieżą przy festiwalach oraz warsztatach artystycznych.
Fundacja „Młodzi Artyści” wystawia rachunki oraz specjalne dokumenty potwierdzające udział w warsztatach.
Powiadomcie o tym swoich rodziców !!
Być może będą starać się o dofinansowanie w swoim zakładzie pracy.
Dojazd na własny koszt. Niepełnoletnich uczestników przywozi i odwozi opiekun lub osoba upoważniona.
W przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach wpłacona zaliczka nie podlega zwrotowi.
W przypadku ogłoszenia w Polsce Lockdown’u który spowodowałby konieczność odwołania Warsztatów, wpłacone zaliczki zostaną zwrócone wpłacającym.
Kadra jak zwykle będzie znakomita i posiadająca duże doświadczenie w pracy z młodymi artystami 🙂 !!
Spotkanie z Gwiazdą – Patrycją Mizerską !
Wokalistka, aktorka musicalowa i lektorka. Związana z Teatrem Roma oraz Studiem Accantus. Jest głosem w reklamach, audiobookach oraz przeróżnych aplikacjach. W 2020 roku wydała solowy singiel pt. „Bierna” oraz była Uczestniczką w takich programach jak „The Voice of Poland” oraz „Must be the music”. Jest laureatką wielu festiwali ogólnopolskich oraz międzynarodowych np. GRAND PRIX na Festiwalu Fuma. Występowała w różnych projektach symfonicznych i estradowych M.in. na deskach Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku czy Teatru Wybrzeże w Sopocie oraz Gdańsku.*A żeby tych informacji było mało, to była jedną z pierwszych Uczestniczek Wyjątkowych Warsztatów Artystycznych w Przytoku oraz zaśpiewała kilka piosenek na płytach Młodzi Artyści Śpiewają np. „Być może życie jest tylko snem”, „Taka mała łza” czy „Taka lepsza głowa” z najnowszej płyty MAŚ2022.*Któż lepiej może opowiedzieć Wam jak zaczęła się jej droga? Co się zmieniło? Nad czym pracowała? A może czego się bała? Te i inne pytania, które może pomogą Wam na Waszej drodze życia, będziecie mogli zadać naszej Prelegentce już na letnich Warsztatach w Przytoku.
Zajęcia wokalne poprowadzą:
Anna Ozner – wokalistka, aktorka, pedagog, kompozytorka i autorka tekstów. Debiutowała w Teatrze Lubuskim, przez kolejne lata współpracowała ze stołeczną Rampą i Chorzowskim Teatrem Rozrywki, gdzie zagrała główną rolę w musicalu West Side Story. Uczestniczka i laureatka wielu festiwali w kraju i za granicą (m.in. reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu na Białorusi i Grand Prix Europejskiego Festiwalu Musicalowego „Face to face” ). W 2013 roku wystąpiła w finale drugiej edycji programu The Voice of Poland. W ubiegłym roku światło dzienne ujrzała jej autorska EPka „Gdy popłynę”, która jest zapowiedzią płyty.
Obecnie trenerka wokalna uczestników znanego programu w telewizji POLSAT „Twoja twarz brzmi znajomo”.
Krzysztof Mroziński – muzyk, wokalista, kompozytor, aranżer. Założyciel i kierownik muzyczny studia piosenki „ERATO” skupiającego utalentowaną młodzież Zielonej Góry i woj. lubuskiego. Jest instruktorem wokalnym uczestników znanych programów telewizyjnych takich jak: „Bitwa na głosy” czy „The Voice of the Poland”. Kierownik muzyczny orkiestry festiwalowej Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA w Zielonej Górze.
Zajęcia produkcji muzycznej poprowadzi:
Maciej Moszyński – Producent muzyczny płyty Młodzi Artyści Śpiewają 2019 oraz własnego autorskiego projektu p.n. „Wędrowiec”.
Niezwykle uzdolniony wokalista, obdarzony niespotykaną skalą głosu, specjalizujący się w śpiewaniu metodą Speech Level Singing (SLS).
Finalista programu The Voice of Poland.
Zajęcia taneczne poprowadzi:
Joanna Strzyżewska – Instruktor tańca, choreograf,prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci oraz młodzieży. Blisko związana ze Studiem Tańca Trans Filipa Czeszyka – choreografa takich programów jak „Got to dance – tylko taniec” czy „You can dance – po prostu tańcz”. Tancerka grupy SPOKO, która jest laureatem wielu nagród zarówno na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym (Mistrzostwa Polski, Europy czy Świata w wielu federacjach tanecznych). Brała udział również w telewizyjnych przedsięwzięciach takich jak: występ w polskiej edycji programu „You can dance”, wybory „Miss Polonia 2010” czy Disney Chanel XD. Swoje umiejętności szkoliła pod okiem znakomitych choreografów z Polski i ze świata. Tancerka Studenckiego Teatru Tańca Współczesnego Pawła Matyasika.
Zajęcia fotografii mobilnej poprowadzi:
Joanna Cykowska – absolwentka Wychowania Muzycznego na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Państwowej Szkoły Muzycznej. Od lat oddaje się z sukcesami swojej pasji, fotografii mobilnej. Jest autorką kilkudziesięciu sesji zdjęciowych. Zdobyła wyróżnienie w Wielkim Konkursie Fotograficznym i National Geografic- 1 miejsce w kategorii Fotografia Mobilna. Kreuje fanpage, strony internetowe, jak i prywatne profile w mediach.
Zajęcia twórcze oraz foto kreatywne poprowadzi:
Michalina Drygasiewicz – autorka twórczych programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Prelegentka i instruktorka w ogólnopolskim programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, z którego seansów, warsztatów oraz wykładów korzystają szkoły i przedszkola z 75 miast Polski.
Pomysłodawczyni warsztatów sekcji Kino Dzieci na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym T-Mobile Nowe Horyzonty, oraz organizatorka Festiwalu Kino Dzieci we Wrocławiu.
Od 2017 roku współpracuje z Fundacją Pro Mathematica, Wrocławskiego Parku Technologicznego wykładając techniki animacji poklatkowej oraz istoty działań wizualnych w procesie tworzenia biznesu.
Pod nazwą NIGDY NUDY prowadzi własną działalność związaną z edukacją wizualną dzieci – filmem i fotografią. W swoich działaniach wraca do istoty działań fotograficznych – roli światła, kompozycji, eksperymentów fotograficznych, analogowych technik fotograficznych i animacji poklatkowej.
Zajęcia aktorskie poprowadzi:
Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek: Reżyser, Aktor, Logopeda, Arteterapeuta, Pedagog, Specjalista ds. teatru w Zielonogórskim Ośrodku Kultury, Wykładowca Uniwersytetu Zielonogórskiego, Wykładowca Lubuskiej Akademii Aktorskiej. Plastyczka z zamiłowania, przeciwniczka szablonów i stereotypów, wymagająca instruktorka i reżyserka, wielbicielka kolorów i ludzi, którzy potrafią widzieć świat inaczej niż inni. Po pierwszym swoim występie publicznym w wieku dwóch lat i entuzjastycznym przyjęciu przez publiczność (czyli rodziców i dziadków) postanowiła, że scena i widzowie to jest to, co jej najbardziej odpowiada. Reżyseruje festiwale, koncerty muzyczne, spektakle, widowiska teatralne, projekty artystyczne. Tworzy scenografie i kostiumy teatralne. Przygotowuje do egzaminów do szkół teatralnych. oraz do udziału w Ogólnopolskich Konkursach Recytatorskich i Festiwalach Teatralnych. Prowadzi warsztaty teatralne, dramowe w Polsce i za granią. Zasiada w Radzie Artystycznej konkursów teatralnych, recytatorskich wojewódzkich i ogólnopolskich. Zdobywczyni kilkudziesięciu nagród z dziedziny teatru i kultury: lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Jej zaangażowanie, cechy osobowości i umiejętność w pracy z ludźmi w różnym wieku przyciągają na zajęcia wielu zainteresowanych. Niezwykła osobowość i charyzma, pozwoliły osiągnąć znakomitą umiejętność twórczej pracy z ludźmi w różnych grupach wiekowych. Wychowała wielu aktorów, reżyserów, animatorów kultury, którzy z taką samą pasją wykonują swoją pracę. Zaraża miłością do teatru. Z lekkością odkrywa w ludziach ich teatralne talenty i pomaga im je rozwijać. Charakter oraz zdolności pozwalają nabrać jej wypowiedziom scenicznym niezwykłego, nowatorskiego i interesującego wyrazu. Spektakle przez nią wyreżyserowane są prawdziwe, emocjonalne i oparte na dobrej literaturze. Wyróżniają się profesjonalizmem oraz oryginalnością. Jest uznanym, w Polsce i za granicą, reżyserem spektakli teatru jednego aktora.
Studio nagrań podczas warsztatów poprowadzi:
Paweł Słoniowski – muzyk, manager, producent, realizator dźwięku. Pomysłodawca i współzałożyciel Fundacji „Młodzi Artyści”. Manager i koordynator wszystkich festiwali, warsztatów oraz projektów realizowanych przez Fundację „Młodzi Artyści”. Producent płyt z serii „Młodzi Artyści Śpiewają”. Realizator dźwięku w Regionalnej Rozgłośni Polskiego Radia – Radio Zachód S.A. w Zielonej Górze. Gitarzysta basowy biorący udział w różnorodnych projektach muzycznych: festiwalach, koncertach, przedstawieniach teatralnych oraz zespołach muzycznych: występował z takimi gwiazdami jak Hanna Banaszak, Ewa Bem, Olga Bończyk, Edyta Geppert, Justyna Steczkowska, Michał Bajor, Stan Borys, Janusz Radek, Robert Janowski, Grzegorz Turnau, Zbigniew Zamachowski.
—————————-
Co należy zabrać ze sobą na tegoroczne warsztaty ?
Drobne pieniądze na zakupy.
10 szt. maseczek jednorazowych
Cztery piosenki i do nich podkłady muzyczne (format mp3 lub wav) (w tym co najmniej dwie w jęz. polskim).
Wydrukowane nuty i teksty do przywiezionych piosenek.
Odtwarzacz mp3 (z kablem USB) ze słuchawkami, lub inne urządzenia do odtwarzania muzyki z plików mp3/wav.
Pendrive (USB)
Aparat fotograficzny lub smartfon z możliwością nagrywania dźwięku i video.
Mały instrument (przenośny:) który posiadacie: począwszy od gitar, ukulele, fletów, kończąc na bębenkach, tamburynach, marakasach, trójkątach, bongosach, drewienkach, kastanietach itp.
Przykłady muzyki której słuchacie/którą lubicie.
Baterie, akumulatory, ładowarki i kable USB do swoich urządzeń.
Coś do notowania (zeszyt, długopis, ołówek).
Legitymację szkolną.
Środki odstraszające komary i kleszcze
Matę do ćwiczeń/fitness (1 osobową)
Odzież – letnią:
Lekkie bluzki, koszulki bawełniane, spodnie długie sportowe lub leginsy, strój gimnastyczny,
krótkie spodenki, długie spodnie, czapkę lub kapelusz przeciwsłoneczny, chustki do nosa, bieliznę osobistą, pidżamę.
Wygodne buty sportowe.
Bardzo dużą, klasyczną białą koszulę…. Powinna być za duża na Was. (najlepiej używaną, np. ze sklepu second hand) – której nie będzie Wam szkoda na „prace twórcze” 😉
Czarną koszulkę i czarne spodnie lub leginsy – na zajęcia teatralne.
Bezpieczny dla dzieci środek odstraszający komary, meszki, kleszcze.
Oczywiście nie zapomnijcie o przyborach toaletowych:)
– mydło,
– pasta, szczoteczka do zębów, kubek,
– szampon,
– ręczniki, itp.
A przed wszystkim: dużo energii, humoru, chęci do artystycznych działań, zabawy i wypoczynku ! 😀